Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.

Avukat Tevkil Nedir?

Tevkil nedir? Neden Kullanılır ve Yasal mıdır?

Avukatlık Kanunu md. 56 gereğince ``(Ek: 2/5/2001-4667/36 m.) Avukatlar veya avukatlık ortaklığı başkasını tevkil etme yetkisini haiz oldukları bütün vekaletnamelerini kapsayacak şekilde bir başka avukata veya avukatlık ortaklığına vekaletname yerine geçen yetki belgesi verebilir. Bu yetki belgesi vekaletname hükmündedir.`` denilmektedir.

Avukatlık Kanunu Madde 48'de ``komisyonculuk`` yasaklanmıştır. Zira madde kapsamında avukata ``iş getirmek`` kavramından bahsedilmiştir. www.avukattevkil.com sitesi avukatlara ücret/çıkar karşılığı iş getirmemektedir.
Avukatların var olan işlerinin yürütülmesinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır.Avukatlık Kanununda şehir dışı işlerini hızlandırılmasına engel ve bu konuda meslektaşlarınızdan yardım almanızı önleyecek bir hüküm bulunmamaktadır.

Türkiye genelindeki avukatların şehir dışındaki duruşma, haciz veya kalem işlerini vekil tayin edebileceği bir meslektaşının yardımı ile yürütebilmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur. www.avukattevkil.com'a kayıt olarak hem en değerli şeyiniz olan zamandan tasarruf edersiniz, hem de işleriniz aksamamış olur.

Zamandan Kazanın

Avukat Tevkil Yardımlaşma & Dayanışma platformu ile şehir dışı küçük işleriniz için zamandan tasarruf edin. İşlerinizin aksamadan yürümesini sağlayabilirsiniz.

Masraftan Tasarruf Sağlar

Şehir dışındaki ufak işleriniz için gidip gelmeniz sizin için epey bir masraf olabilir.Ufak işleriniz için mesletaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Acil Çözüm

Aynı anda bir kaç yerde bulunmanız gerekebilir.Tevkil ederek yardımlaşabilirsiniz. Böylelikle işleriniz aksamadan yürür.

Üst